У Нідерландах зробили першу в світі велодоріжку з переробленого пластику (відео)

  • 26 сентября 2018 11:52:58
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 662
  • 0

Першу у світі велосипедну доріжку, зроблену з перероблених пластикових пляшок, стаканчиків та упаковок, відкрили в нідерландському місті Зволле, повідомляє The Guardian.


Очікується, що покриття з такого матеріалу експлуатуватиметься втричі довше за асфальтове. На 30-метрову велодоріжку пішла кількість пластику, еквівалентна 218 тисячам стаканчиків.


Велодоріжка складається з легких порожніх блоків, які просто транспортувати і значно швидше монтувати, ніж класти асфальт. Кабелі та інші інфраструктурні елементи можна легко помістити всередині. Зокрема, доріжка має всередині дренажні труби.
 

У доріжку вмонтовано сенсори, які фіксують температуру поверхні, рівень велотрафіку тощо.

 

У Нідерландах зробили першу в світі велодоріжку з переробленого пластику (відео)Це пілотний проект – згодом подібні доріжки планують будувати по всій країні. Наступну велодоріжку планують зробити в місті Ґітгорн, і найвірогідніше, що таку технологію використовуватимуть у Роттердамі.

 

У Нідерландах зробили першу в світі велодоріжку з переробленого пластику (відео)


Утім критики доріг із пластику закидають, що під час експлуатації від покриття можуть відлітати пластикові мікрочастинки, а мікропластик небезпечний тим, що його не можна зібрати і навіть нелегко побачити неозброєним оком.


Процес монтажу велодоріжки з пластику – на цьому відео:
 


Фото: Gemeente Zwolle
 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.