ВР прийняла за основу законопроєкт про користувачів сігвеїв і гіроскутерів

  • 04 сентября 2020 13:10:59
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 592
  • 0

Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроєкт №3023, який, зокрема, передбачає виведення користувачів персонального легкого електротранспорту у нову категорію учасників дорожнього руху.

 

Документ у першому читанні підтримали 268 нардепів.
 

Автори законопроєкту, зокрема, пропонують ввести нову категорію учасників дорожнього руху - "користувачі персонального легкого електротранспорту".
 

До них відносяться особи, які рухаються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, який приводиться в рух за допомогою електричного двигуна - електричні скутери, cігвеі, гіроборди, гіроскутери і т. п.), крім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами), а також визначити їх права та обов'язки.

 

При цьому, особи, які керують персональним легким електротранспортом, отримають право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а в разі їх відсутності - по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.
 

Також вони будуть зобов'язані використовувати технічно справний і належним чином обладнаний персональний легкий електротранспорт; рухатися по дорогах і спеціальних велосипедних доріжках попутно із загальним потоком транспортних засобів, а при можливості обладнати свій електротранспорт звуковим сигналом і світловідбивачами.
 

Крім цього, передбачається, що користувачі персонального легкого електротранспорту під часу руху у темну частину добу і в умовах недостатньої видимості повинні мати включену фару і виділити себе з допомогою світловідбивних елементів.
 

А також - не перевозити пасажирів, якщо їх перевезення прямо не передбачено конструктивним рішенням виробника.
 

Також пропонують заборонити керувати персональним легким електротранспортом у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують їх увагу та швидкість реакції.

Джерело

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.