8 простых способов улучшить твою езду на велосипеде
- 27 января 2022 08:05:32
- Отзывов: 0
- Просмотров: 279
Кожен з нас хоче їздити краще. Взагалі, нам хочеться бути більш підтягнутими, сильними, мати більше навичок, аби підкорювати підйоми, долати спринти, справлятися зі спусками — і саме задля цього ми тренуємося. Ми тренуємося вдома, на вулиці і, звичайно ж, у тренажерному залі, зміцнюючи наші руки, ноги і серце. Та якщо ти хочеш справді отримати результат, маєш постійно відслідковувати власний прогрес.
Колись так могли зробити тільки професійні спортсмени. Та часи змінюються, і сьогодні тобі не потрібні великі фінанси і команда, адже існує безліч простих способів простежити власні результати.
Нижче ми підготували для тебе саме такі 8 способів, які допоможуть покращити твої велосипедні навички. Про них нам розповів Алан Мілвей, тренер з маунтинбайку, який допомагав готуватися Рейчел і Гі Атертонам, Мартіну Маєсу, Денні Харту, Грегу Мінаару і Брендону Ферклофу.
1. Використовуй секундомір на підйомі
Пробувати себе на різних трасах чи дорогах — дуже корисно. Наприклад, це може бути якийсь підйом, де ти викладаєшся на максимум, і повернешся до нього вже наприкінці тренувального курсу, аби оцінити свій прогрес. Якщо ти не хочеш підкорювати його щодня — добре, використовуй підйом тільки як показник власного прогресу. Щоразу заміряй час, долаючи його. Зменшення часу неабияк мотивуватиме тебе для нових звершень.
Крім того, підйом більше не здаватиметься тобі таким довгим. Це звична справа у маунтинбайку, коли велосипедисти з плином часу змінюють своє бачення певних висот. Це так само підштовхне тебе до розвитку.
2. Стеж за тим, як поводиться твоє серце
Аби простежити результат, можна викладатися на максимум, але такий підхід не принесе задоволення. Це виснажує психологічно, адже ти маєш працювати на межі можливостей. Саме тому подібні досліди не можна проводити регулярно. Втім, не можна і заперечувати, що такий підхід справді допомагає побачити результат.
3. Відстежуй пульс у стані спокою
Пульс варто контролювати не тільки під час поїздок на велосипеді. Вимірювати його в спокої — хороша звичка, і ти можеш робити це за допомогою звичайного недорогого пульсометра, який поміститься в тебе на пальці.
Пульс варто контролювати не тільки під час поїздок на велосипеді
Частота серцебиття також може показати, чи готове твоє тіло до навантажень на сто відсотків. Справа в тому, що через втому або початок хвороби пульс підвищується навіть у стані спокою. Тому вимірювання пульсу допоможе тобі краще зрозуміти своє тіло й адаптувати тренування та відпочинок до потреб власного організму.
4. Використовуй додатки на смартфоні
Щоправда, якихось маленьких змін додаток може не показати або ж взагалі прорахуватися в чомусь. Наприклад, ти їхав з другом, він завжди був позаду, але його час кращий! Таке можливо, тому не стався до результатів у додатку аж надто прискіпливо.
5. Зважай на те, як ти сприймаєш навантаження
Alan MilwayДуже важливо не просто зосереджуватися на цифрах, а й враховувати особисті відчуття в тренуваннях
6. Тренуйся на турботренажері
7. Змагайся з друзями
Часто зворотний зв’язок від важливих для тебе людей мотивує
Найчастіше зворотний зв’язок від важливих для тебе людей мотивує і спонукає робити зусилля і далі. Те, як розвинулися твої навички, не одразу можна помітити. Але якщо ти став їздити краще — твої друзі обов’язково скажуть про це.
8. Тестуй себе вправами в залі
Джерело