8 простых способов улучшить твою езду на велосипеде

  • 27 января 2022 08:05:32
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 279
  • 0

Кожен з нас хоче їздити краще. Взагалі, нам хочеться бути більш підтягнутими, сильними, мати більше навичок, аби підкорювати підйоми, долати спринти, справлятися зі спусками — і саме задля цього ми тренуємося. Ми тренуємося вдома, на вулиці і, звичайно ж, у тренажерному залі, зміцнюючи наші руки, ноги і серце. Та якщо ти хочеш справді отримати результат, маєш постійно відслідковувати власний прогрес.


Колись так могли зробити тільки професійні спортсмени. Та часи змінюються, і сьогодні тобі не потрібні великі фінанси і команда, адже існує безліч простих способів простежити власні результати.


Нижче ми підготували для тебе саме такі 8 способів, які допоможуть покращити твої велосипедні навички. Про них нам розповів Алан Мілвей, тренер з маунтинбайку, який допомагав готуватися Рейчел і Гі Атертонам, Мартіну Маєсу, Денні Харту, Грегу Мінаару і Брендону Ферклофу.
 

1. Використовуй секундомір на підйомі


Пробувати себе на різних трасах чи дорогах — дуже корисно. Наприклад, це може бути якийсь підйом, де ти викладаєшся на максимум, і повернешся до нього вже наприкінці тренувального курсу, аби оцінити свій прогрес. Якщо ти не хочеш підкорювати його щодня — добре, використовуй підйом тільки як показник власного прогресу. Щоразу заміряй час, долаючи його. Зменшення часу неабияк мотивуватиме тебе для нових звершень.

 

Крім того, підйом більше не здаватиметься тобі таким довгим. Це звична справа у маунтинбайку, коли велосипедисти з плином часу змінюють своє бачення певних висот. Це так само підштовхне тебе до розвитку.
 

2. Стеж за тим, як поводиться твоє серце
 

Аби простежити результат, можна викладатися на максимум, але такий підхід не принесе задоволення. Це виснажує психологічно, адже ти маєш працювати на межі можливостей. Саме тому подібні досліди не можна проводити регулярно. Втім, не можна і заперечувати, що такий підхід справді допомагає побачити результат.


3. Відстежуй пульс у стані спокою
 

Пульс варто контролювати не тільки під час поїздок на велосипеді. Вимірювати його в спокої — хороша звичка, і ти можеш робити це за допомогою звичайного недорогого пульсометра, який поміститься в тебе на пальці.

Перш за все виміряй пульс вранці і зроби помітку, як б’ється твоє серце в стані спокою. Що кращою буде твоя форма — то спокійнішим буде твоє серцебиття.
 
Пульс варто контролювати не тільки під час поїздок на велосипеді
 
Alan Milway
 

Частота серцебиття також може показати, чи готове твоє тіло до навантажень на сто відсотків. Справа в тому, що через втому або початок хвороби пульс підвищується навіть у стані спокою. Тому вимірювання пульсу допоможе тобі краще зрозуміти своє тіло й адаптувати тренування та відпочинок до потреб власного організму.


4. Використовуй додатки на смартфоні
 
 
Велосипедні додатки на смартфон, такі як Strava, неабияк допомагають відслідковувати прогрес. Також вони вони можуть перетворити кожну твою поїздку на змагання за новим статусом.

 
Втім, якщо ти відчуваєш, що їздиш краще, готовий випробувати себе і готуєшся до чергового заїзду — можеш спробувати стати королем чи королевою гори. Це окремий режим, який ти можеш випробувати під час поїздки і використовувати його як чудовий інструмент для моніторингу власних велосипедних навичок. По-перше, це стимулює мотивацію, по-друге допомагає відстежити прогрес і порівнювати свої результати в різні періоди.


Щоправда, якихось маленьких змін додаток може не показати або ж взагалі прорахуватися в чомусь. Наприклад, ти їхав з другом, він завжди був позаду, але його час кращий! Таке можливо, тому не стався до результатів у додатку аж надто прискіпливо.


5. Зважай на те, як ти сприймаєш навантаження

 
Дуже важливо не просто зосереджуватися на цифрах, а й враховувати особисті відчуття — те, як ти сприймаєш навантаження. Існує навіть певний взаємозв’язок: що легше тобі даються зусилля, то краще результат. Часто це залежить від настрою, втоми і самих тренувань.

Дуже важливо не просто зосереджуватися на цифрах, а й враховувати особисті відчуття в тренуваннях

Alan Milway
 
Порівнюючи цей показник з іншими, його можна використовувати не тільки для вивчення прогресу, а й для визначення готовності до перегонів чи нових випробувань. Крім того, це ще й чудова мотивація. Якщо сказати: «Я почуватимуся чудово під час сьогоднішнього підйому», отримаєш стільки мотивації, що не знадобиться допомога жодних технологій.


6. Тренуйся на турботренажері
 

З кожним роком технології стають все краще — і тепер турботренажери чи велотренажери пропонують тобі отримати зворотній зв’язок про свої навантаження. Раніше таке було можливо тільки у високотехнологічних лабораторіях.

 
Зараз же технології можна налаштувати для будь-яких вимірювань. Наприклад, можна дізнатися свою максимальну потужність, продуктивність повторного спринту і порівняти все це з попередніми результатами.

 
Головне — слід пам’ятати, що ти маєш спокійно підходити до вправ і очікувати різних результатів після кожної з них. Тому, якщо ти займаєшся інтервалами у середньому темпі, не чекай, що екран покаже максимальне значення твоєї потужності.


7. Змагайся з друзями

 
Для багатьох із нас змагання з друзями — це найбільша мотивація і задоволення. Тим паче, що побачити прогрес та зміни найлегше, коли хтось їде поряд.
 
Часто зворотний зв’язок від важливих для тебе людей мотивує
Alan Milway


Найчастіше зворотний зв’язок від важливих для тебе людей мотивує і спонукає робити зусилля і далі. Те, як розвинулися твої навички, не одразу можна помітити. Але якщо ти став їздити краще — твої друзі обов’язково скажуть про це.
 

8. Тестуй себе вправами в залі

 
Як найпростіше випробувати свою силу на штанзі? Це підняти якомога більше. Втім, не варто щоразу підіймати максимальну вагу. Натомість можна зробити максимальну кількість повторень — так ти побачиш прогрес не тільки сили, а й витривалості. З іншого боку, можна подивитися, з якою максимальною вагою ти зможеш присісти — і це буде зовсім інший показник, аніж звичайне підняття штанги.

Тренування в тренажерному залі мають впливати як на силу, так і на швидкість, з якою ти можеш нею керувати. І випробовувати власні навички варто по-різному. Наприклад, як перевірити, наскільки високо ти стрибаєш? Можеш просто стрибнути на килимку, можеш зробити позначку стрибка на стіні або ж застрибнути на високий ящик. Випробовувати себе різними способами дуже важливо для тебе і корисно для твоїх навичок.

Джерело
 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.