Есть ли эффект от велотренажеров? (укр.)

 • 11 февраля 2022 19:07:29
 • Отзывов: 0
 • Просмотров: 281
 • 0

Зимовий період — міжсезоння для велосипедистів. У кого є бажання й потреба, їде кататися та готуватися до нових стартів на закордонні збори, інші — час від часу тренуються на вулиці або відкладають велосипед до весни.
 

Не всі люблять кататися по снігу й холоду, а особливо на шосейних велосипедах, які стають менш контрольованими у зимову пору. Але тренування на вулиці можна замінити спеціальними велотренажерами, які допомагають підтримувати форму й рівень підготовки впродовж усієї зими, не вимагаючи виходу на вулицю.
 

Щоб розібратися в особливостях велотренажера, ми поспілкувалися з Юрієм Ганусяком, велосипедистом і засновником зборів на Кіпрі CyprusCamp.com.
 

Які бувають велотренажери
 

Одразу варто розділити: є велотренажери (bicycle trainer) і спін-байки. Якщо на других ти просто крутиш педалі й сидиш на стаціонарному тренажері, який схожий на велосипед, то велотренажери — це доповнення до твого велосипеда.


Велотренажери бувають двох типів:
 

 • ролерний станок

 • з кріпленням під заднє колесо


Ролерний станок — це те, що з чого починалися всі велотренажери. Принцип дуже простий: є три барабани, у які ти ставиш велосипед, і він по них їде, вільно балансує. Такий велотренажер раніше був дуже популярний.


Переваги й недоліки ролерного станка


Плюси:
 

 • дозволяє зберегти відчуття балансу взимку, бо постійно треба балансувати, щоб не впасти;

 • особливо корисний для новачків, які недавно купили велосипед. Дозволяє розвинути баланс, координацію й контрольованість велосипеда.

 

Мінуси:
 

 • недуже широкий діапазон навантаження, значно менший, ніж у станка під заднє колесо. На деяких ролерних потужність на максимальній передачі не піднімається навіть до 300 ватт – це розминочна потужність для спортсменів;

 • шумний.
   

  Особливості, переваги й недоліки станка під заднє колесо
   

  Принцип роботи єдиний: ти закріплюєш велосипед і починаєш їзду, але загалом станки під заднє колесо поділяються на два види за монтажем:
   

  • Direct Drive (заднє колесо знімаєш, велосипед без нього вставляєш у тренажер, де вже є касета з зірочками; вони дорожчі)
  • з фіксацією заднього колеса (велосипед фіксуєш у повітрі, у заднє колесо закріплюєш ролик, який регулює навантаження; дешевші)


  Для станків, у які закріплюєш заднє колесо, потрібно купити спеціальну покришку. Це важливий і критичний момент. Бо якщо ти візьмеш звичайну покришку й почнеш «крутити» на ній, то вона швидко перетвориться на чорну гумову пилюку, яка розсіюється в діапазоні кількох метрів від велосипеда.
   
  Ще один недолік звичайних покришок на такому станку: вони прослизають під час спринтів. Хороший вибір додаткової покришки – Continental Home Trainer. Їздив на ній 3 сезони, і вона не зіпсувалася, а загалом набагато краще підходить для тренувань, спринтів й інтервальної їзди.
   
  Останнім часом стають популярнішими смартстанки, які моделюють віртуальну реальність їзди на велосипеді. Ти підключаєшся до одного з додатків, наприклад, Zwift, і наче їдеш на справжньому велосипеді. Коли ще й починається підйом на гору, станок піднімає навантаження — і навпаки. Таким чином ми імітуємо навантаження, що особливо важливо для людей, які не витримують дивитися в стіну чи в телевізор декілька годин під час їзди.


  Плюси:
   

  • смартстанки дозволяють отримати психологічне розвантаження, роблять катання цікавішим;

  • наявність вимірювальних потужностей, які дозволяють аналізувати, з якою інтенсивністю та як довго ти крутив, які були пікові моменти й так далі;

  • безшумні в порівнянні з ролерними станками.


   Мінуси:
    

   • втрачається відчуття балансу: перші виїзди після зими проходять невпевнено, велосипедиста кидає зі сторони в сторону;

   • необхідність додатково купувати спеціальну покришку (лише на один з двох видів).


   Чи можливо проводити повноцінні тренування на велотренажерах
    

   Так. Ти отримаєш повноцінний аналог тренування за умови правильного планування роботи на тренажері. Якщо ти просто прийшов і крутиш педалі, нічого доброго не вийде. Потрібно складати програму, розуміти, з якою інтенсивністю ти хочеш займатися, і виконувати різні задачі.

    

   Порада: за будь-якої можливості виїжджай взимку на вулицю

   Юрій Ганусяк


   Якщо займатися на смартстанку, то можна з навантаженням проводити дуже близькі до реальності тренування. Та й загалом, на велотренажері можна зробити практично будь-яку роботу.
    

   Але порада: за будь-якої можливості виїжджай взимку на вулицю. Особливо, якщо лежить сніг, світить сонце, а надворі не холодніше -5°C — це комфортна погода. Ти отримаєш катання на свіжому повітрі і на реальному велосипеді. А ще це їзда по нестабільному покриттю (сніг), доводиться балансувати, тому прокачуються навички координації й водіння.


   Джерело

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.