Сенат Франции обсуждает обязательные шлемы (укр.)

  • 19 апреля 2022 08:31:43
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 172
  • 0

Законодавство вже передбачає обов’язкове носіння шолома для дітей віком до 12 років під час їзди на велосипеді, але запропоновані зміни зроблять це для всіх.
 

У Франції після пандемії спостерігається «велосипедний бум», зокрема Париж отримав перевагу від покращеної інфраструктури та тимчасових велосипедних доріжок.
 

У лютому дані міської влади показали, що нові велосипедисти становлять майже 60 відсотків користувачів велосипедних доріжок, а кількість жінок, які їздять на велосипеді, зросла на 41 відсоток.
 

Однак сенатор Франсуа Бонно з Centrist Union Group «Union centriste» пропонував зробити шоломи обов’язковими під прапором підвищення безпеки користувачів.
 

Порушників закону буде оштрафовано на 135 євро, а правила стосуватимуться використання електронних скутерів, а також велосипедів.
 

У пропозиції сенатор Бонно сказав: «За даними [групи безпеки дорожнього руху] l'Observatoire National interministériel de la sécurité routière, лише 31% велосипедистів носили шолом у 2020 році.
 

«З 2010 року кількість смертей від велосипедистів зросла на 21 відсоток, а кількість людей, які постраждали на EDPM, за рік зросла на 40 відсотків: 62 ​​відсотки не носили шолом».
 

Він також підкреслив, що використання шоломів значно вище (86%) для приватного користування, ніж самообслуговування прокату велосипедів (9%).
 

Однак ці пропозиції викликали серйозну критику з боку велосипедних асоціацій, які вважають, що дебати є марною тратою часу, а обов’язкові шоломи є «помилковою ідеєю».

Франсуаза Россіньоль, президент міської велосипедної групи le Club des villes et territoires cyclables, підкреслила, що безпека дорожнього руху тісніше пов’язана зі швидкістю транспортних засобів і видимістю велосипедистів, а не з тим, чи носить людина шолом.
 

«Це, звичайно, не насправді є перешкодою для їзди на велосипеді», — сказала вона французькому діловому виданню BFMTV.
 

Політик від партії зелених, сенатор Жак Фернік також висловив протидію цим пропозиціям, сказавши: "Ми не хочемо, щоб це стало законним. Уявіть собі, що ви заберете чийсь велосипед або електроскутер лише тому, що водій не носить шолом!"
 

У Франції не вперше піднімається питання про обов’язкові шоломи. Ще у 2016 році сенатор Ерве Морі сказав, що це зробить гонщиків безпечнішими.


Джерело

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.