Проблема запасов Giant порождает проблему для всей отрасли (укр.)

  • 23 декабря 2022 10:46:24
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 214
  • 0

Це викликало серйозні потрясіння в галузі. Чого може очікувати галузь, якщо другий у світі виробник велосипедів та електровелосипедів уже стикається з проблемами грошових потоків?


Показники продажів Giant Group залишалися безпрецедентними до третього кварталу. У другому кварталі цього року Giant повідомив про рекордні доходи від продажів, а також у третьому кварталі внесок у виробництво оригінального обладнання продовжував зростати .


Раптова зміна
 

Навіть на початку листопада Giant Group все ще заявила у своїй заяві: «Рівень запасів на ринках Європи та Північної Америки покращується. Особливо на вході до продукції середнього рівня запаси вищі. Але все ще є дефіцит продуктів високого рівня».


Крім того, компанії інших галузей стикаються з побічним ефектом вирівнювання своїх запасів після великих перебоїв у постачанні під час пандемії в поєднанні з величезним зростанням або падінням продажів. Додатковою проблемою в індустрії електровелосипедів і велосипедів є те, що всі дослідження вказують на здоровий ринок і зростання продажів у рамках трансформації мобільності та схем скорочення викидів CO2. Однак складно спрогнозувати реалістичні рівні зростання порівняно зі зростанням під час пандемії.


Зустрічний вітер на поточному ринку
 

Протягом місяця після звіту Giant у листопаді минулого року ситуація кардинально змінилася. У заяві, надісланій після того, як Giant звернувся до своїх постачальників з проханням про відстрочку платежу, виробник велосипедів написав: «Через те, що на ключових ринках наразі розпочався зимовий повільний сезон, асортимент велосипедів початкового рівня збільшився, а його ланцюг поставок продовжує стикатися з проблемами. Враховуючи всі труднощі в поточному ринковому середовищі, Giant Group вирішила впоратися з цією складною ситуацією разом із нашими партнерами по ланцюжку постачання, зменшуючи ризики та проводячи проактивний контроль запасів, з метою повернути умови ланцюга постачання до нормального протягом наступних кількох місяців.” Відстрочка платежу вплине лише на постачальників, які відправляли або будуть відправляти свою продукцію Giant протягом періоду з грудня 2022 року по березень 2023 року.


Партнери ланцюга поставок
 

Giant повідомив, що «це перший раз, коли ми звернулися до наших партнерів із ланцюга постачання з проханням допомогти нам, продовживши період виставлення рахунків, щоб ми могли разом пережити це міжсезоння».
 

Giant також підтвердив, що «рівень запасів має повернутися до нормального рівня протягом першої половини наступного року. Розробляється багато планів дій, але ми не можемо надати додаткові подробиці. Ми все ще віримо, що майбутнє велосипедного ринку залишається яскравим».


Грошові потоки залишаються нормальними
 

Збільшення запасів було спричинено уповільненням ринкового попиту, і Giant очікує, що рівень запасів має повернутися до нормального рівня протягом першої половини 2023 року. Окрім відстрочення платежу, Giant Group також завершила випуск конвертованих облігацій на суму 4 мільярди тайваньських доларів. (123 мільйони євро) та збільшення капіталу на суму 2,75 мільярда NT$ (84 мільйони євро) у червні та 24 листопада відповідно. «Після пріоритетного погашення банківських позик Giant Group наразі має достатньо готівки та кредитну лінію в банках, і грошові потоки залишаються нормальними», — повідомив Giant Bike Europe цього тижня.


Відразу після того, як з'явилася новина про відстрочку платежів, акції Giant, що котируються на Тайванській фондовій біржі (TWSE), впали на 8,04%. Сьогодні вартість акцій не відновилася, але все ще перевищує середній рівень до корони.


Хто наступний?
 

Giant зазначає, що у другій половині цього року глобальна велосипедна індустрія поступово повертається до нормального життя через згасання наслідків пандемії COVID-19. Найбільший вплив спостерігається в нижчих цінових категоріях. Безсумнівно, ця новина про Giant підняла гапругу в галузі. Що, якщо глобальному гравцеві такого масштабу, який продовжує надавати фінансово надійні звіти, раптом знадобиться допомога своїх постачальників, щоб витримати міжсезоння, що є звичайним явищем для галузі? Раніше інсайдери галузі вже повідомляли, що найближчі місяці є вирішальними. Хороші продажі наступної весни полегшать ситуацію та повернуть рівень запасів до нормальних обставин
 

Merida та Ideal Bike Corp.
 

Два інші головні виробники велосипедів на Тайвані, Merida та Ideal Bike Corp., повідомили місцевим ЗМІ, що вони не зіткнулися з серйозними проблемами через високий рівень запасів. Керівник Merida сказав CNA, що «моделі велосипедів низького та середнього класу, попит на які різко впав, становлять лише невелику частину продуктового портфоліо компанії». Ideal Bike Corp. заявила, що вони «значною мірою залежать від послуг ODM» і тому не мають великих запасів.Джерело

 

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.