Велосипедный город в Финляндии, который не останавливается перед снегом

  • 24 января 2023 17:01:18
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 97
  • 0

Попри холодний клімат майже половина жителів Оулу — шостого за розміром місто у Фінляндії, розташованого близько до полярного арктичного кола, — навіть узимку продовжує користуватися велосипедами, повідомляє BBC.

«Оскільки сніг тут лежить п’ять-шість місяців на рік, нам навіть у голову не приходило, що це перешкода для їзди на велосипеді», — зазначає інженер Пекка Тахкола.

У січні середня температура повітря опускається до -14 градусів, і 30-градусні морози трапляються доволі часто. 
 

Влітку велосипедами користується 77% містян, узимку — 42%. Якщо порівняти з іншими містами з подібним кліматом, то, наприклад, у канадському Вінніпегу взимку на велосипеді здійснюють лише 6% поїздок.
 

Жителі Оулу активно їздять на велосипеді завдяки тому, що пішохідна та велоінфраструктура підтримується у чудовому стані. Тут 950 кілометрів виділених велодоріжок, тож велосипедисти взагалі не мають непокоїтися через автомобільний трафік.
 

Розчищання велодоріжок — головний пріоритет дорожніх працівників.
 

Також велокультурі сприяє міське планування. Так, пішохідні та велосипедні маршрути до шкіл спроєктовано таким чином, що вони значно коротші за альтернативи. Тож навіть узимку учні добираються до шкіл на велосипедів у понад 60% випадків.

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.