4 научные доказательства того, что спорт полезен для ментального здоровья

  • 02 июня 2023 08:09:24
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 291
  • 0

Щоб помітити різницю, достатньо трьох півгодинних тренувань на тиждень.

Безперечно, спорт впливає на душевний стан, цьому є чимало наукових підтверджень. В основному спорт має позитивний вплив на ментальне здоров'я, проте має місце і негативний ефект, про який ми теж поговоримо.

Які позитивні ефекти у спорту?

Підвищує рівень гормонів щастя


Дослідження клініки Мейо (однієї з найбільших приватних дослідницьких організацій у світі) показало, що фізичні навантаження підвищують рівень ендорфінів та послаблюють симптоми депресії. При цьому достатньо навіть трьох півгодинних тренувань на тиждень.
 

Допомагає боротися з тривожністю та стресом
 

Існує такий стресовий гормон як адреналін. Він дає відчуття страху, тривоги, підвищеного серцебиття. Постійні фізичні навантаження створюють дефіцит глюкози у крові рахунок її переробки на енергію. Внаслідок цього адреналін потрапляє до печінки, де переробляється, щоб звільнити глюкозу.
 

Доктор Девід Берцелі розробив власну методику боротьби зі стресом та посттравматичним напруженням. У м'язах після травм можуть утворюватися зони хронічного напруження, і Берцелі створив систему вправ, які допомагають розряджати збудження, накопичене організмом у результаті напруги.


Зменшує ризик депресії
 

Важливо відзначити, що спорт — відмінний спосіб боротьби з депресією та її запобіганню. Британське міністерство охорони здоров'я в 2010 році встановило, що ті, хто займається спортом щодня, на 30% рідше схильні до депресії, ніж ті, хто зовсім не тренується.


Чим спорт може бути небезпечним для ментального здоров'я?
 

Надія: У спортсменів, які займаються спортом із самого раннього дитинства, трохи відрізняється сприйняття досягнень та власного тіла загалом. Вони ставляться до них інакше, ніж звичайні люди. Найчастіше це прагматичне ставлення до тіла як інструмента. Те, що важливо постійно тренувати.
 

Від фізичного стану спортсмена залежить і його результати у житті, і навіть його психічний стан. Для атлета будь-які травми – справжня драма, це дуже важко переживати. Іноді невдачі на спортивному майданчику можуть призвести до психологічних травм.
 

Проте не можна заперечувати, що спорт надає переважно позитивний вплив на стан психіки. Це покращення сну та пам'яті завдяки ендорфінам та більш ефективної діяльності нервової системи. Регулярні тренування, хоч би як парадоксально звучало, допомагають зняти втому, тому що досягнення нехай навіть невеликих спортивних цілей приносить задоволення та впевненість у собі.


Вчить ставити конкретні цілі та досягати їх

Займаючись спортом, людина виробляє корисні для життя якості, такі як цілеспрямованість і впевненість у собі. Спорт – це сукупність постійного зусилля над собою.
 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.