От Львова в сторону Польши будут прокладывать велотрассу

  • 12 июля 2023 17:44:45
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 487
  • 0

Узодвж траси зі Львова до Жовкви прокладуть суцільну велодоріжку, повідомляє департамент міської агломерації Львівстької міськради.


Велодоріжки були передбачені проєктом реконструкції міжнародної траси М-09, який фінансує ЄБРР. Але планували прокладати їх лише в населених пунктах, а не уздовж траси.
 

Круті окуляри Tifosi зі знижками!

Та три громади — Жовківська, Куликівська та Львівська — об’єдналися й ініціювали створення окремої суцільної велодоріжки. Зрештою її таки включили у проєкт реконструкції траси.
 


«Будівництво велодоріжки на трасі М-09 — безпрецедентне в Україні. У проєкті передбачено чимало інновацій, які до цього не застосовували», — зазначає заступник директора департаменту агломерації Роман Кізима. 
 

 

Маршрути ЄвроВело
 


У Жовкві вважають, що будівництво велодоріжки має стратегічне значення: популяризуватиме місто і залучатиме туристів. Наприклад, торік тут провели два чемпіонати України з велоспорту. «Жовква потроху стає велосипедною столицею України», — каже міський голова Олег Вольський.


20% населення з навколишніх громад готові регулярно їздити до Львова на велосипедах чи електросамокатах, згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології.


Зараз триває обговорення, аби велодоріжка доходила не лише до Жовкви, але й до Рави-Руської — тобто майже до польського кордону.
 

«Велодоріжка від Львова до Жовкви, а нині активно обговорюється, щоб її зробили до Рави-Руської, особливо актуальна в межах ЄвроВело. Це європейська мережа магістральних велосипедних сполучень, розроблена європейською федерацією велосипедистів і яка сполучає країни Європи між собою», — пояснює в.о. начальника управління вуличної інфраструктури Павло Сирватка.

 


Джерело

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.