«Вечные» колеса для велосипеда от NASA за 1300 долларов

  • 15 сентября 2023 08:00:21
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 605
  • 0

У 2021 році компанія Smart Tire та NASA спільно розробила «нескінченні» шини для велосипедів. Замість повітря всередині цих коліс знаходиться пружина із нікель-титанового сплаву. Цей метал міцний, як титан, але еластичний, як гума.
 

Пружина зберігає форму колеса і деформується при зіткненні з предметами, потім знову повертається в початковий стан. За рахунок цього ямки та нерівності дороги під час їзди не відчуваються.

 
Таке виглядає колесо майбутнього від NASA. Фото: YouTube

Таке виглядає колесо майбутнього від NASA. Фото: YouTube
 
 
Другий плюс такого колеса воно не здувається. Якщо випадково наїхати на цвях, утворюється дірка, але колесо не втратить своїх властивостей. Його можна буде використовувати і далі до тих пір, поки весь зовнішній шар із гуми не зітреться (раз на 12 875 км). Інженери кажуть, що велосипед зламається швидше, ніж їхня шина.

Колесом можна користуватися і без гумової оболонки, але тоді при їзді велосипед сильно шумітиме. Фото: Kickstarter

Колесом можна користуватися і без гумової оболонки, але тоді при їзді велосипед сильно шумітиме. Фото: Kickstarter


Спочатку NASA використовувало шини з каркасом із пружини в марсоходах. Так як у людини немає можливості замінити шину, що лопнула на Марсі, вченим довелося створити таке колесо, яке було б і стійке до пошкоджень і еластичним, як класичне.
 

Зараз NASA та Smart Tire запустили кампанію на Kickstarter . Невбиваючі шини майбутнього отримали назву Metl. Оцінили шини 1300 доларів. Постачання розпочнеться у червні 2024 року.

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.