Европа: в каких городах и странах на велосипеде ездят чаще и реже?

  • 20 сентября 2023 17:05:10
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 511
  • 0
"Велосипедизація" у різних країнах йде різними темпами. Лідерами за кількістю любителів крутити педалі вважаються Нідерланди та скандинавські держави. Дивно, але кількість людей, які ніколи не їздять велосипедом, теж велика.

Круті фотохромні окуляри Tifosi зі знижками! >> 
 
Піші та велосипедні прогулянки - це не тільки економічний та екологічний спосіб пересування, вони до того ж зміцнюють фізичне та психічне здоров'я. Тож у Євросоюзі так активно їх популяризують.  

У деяких європейських країнах, таких як Нідерланди та Данія, велосипед став одним з основних видів транспорту.

Як часто європейці їздять велосипедами? У яких країнах Європи велосипедистів більше і найменше? У яких містах створено для них найкомфортніші умови?
 
Цій темі присвячено кілька досліджень. Ось коротке резюме деяких із них. 


Велосипед чи скутер як основний вид транспорту
 

За даними опитування Eurobarometer, у 2019 році 8% опитаних жителів ЄС заявили, що їхній основний засіб пересування у звичайний день - це велосипед чи скутер (включаючи електричні).

Європа: у яких містах та країнах на велосипеді їздять найчастіше і найрідше?
У Нідерландах кількість таких людей на порядок вища – 41%. І це найвищий показник у Європі. Далі, причому з великим відставанням, йдуть Швеція (21%) та Німеччина (15%).

Лише у семи країнах частка активних користувачів двоколісного транспорту вища, ніж у середньому ЄС. Це Угорщина (14%), Фінляндія (13%), а також Данія та Бельгія (в обох 12%).

У Португалії та на Кіпрі частка велосипедистів та скутеристів майже нульова. У Великій Британії їх лише 2%, у Франції - 3%.
 
Європа: у яких містах та країнах на велосипеді їздять найчастіше і найрідше?


У середземноморських країнах загалом ці види транспорту найменш популярні, а в північних країнах ЄС - навпаки. 


Середземномор'я проти Північної Європи: де люблять велопоїздки більше?
 

В іншому дослідженні Eurobarometer, проведеному в 2013 році, ставилося питання про те, як часто респонденти їздять велосипедом. З'ясувалося, що 29% жителів ЄС роблять це не рідше ніж один раз на тиждень. Ці цифри варіюються від 3% на Мальті до 71% у Нідерландах.

У країнах Середземномор'я та Північної Європи – схожа картина.

За Нідерландами слідують Фінляндія (57%) та Данія (56%). У Швеції проводять велосипедні прогулянки щонайменше раз на тиждень 42% опитаних.
 
Європа: у яких містах та країнах на велосипеді їздять найчастіше і найрідше?

 
В Угорщині, Німеччині та Польщі цей показник у районі 40%. Четверо з 10 опитаних в Австрії та Словаччині також заявили, що користуються двоколісним транспортом хоча б раз на тиждень.

У Франції таких лише 18%, а Великобританії - 14% (це 24-е місце з 28 країн).

Найменше любителів щотижневих велопоїздок на Мальті (3%). За нею слідують Кіпр (10%) та Греція (12%).
 
Європа: у яких містах та країнах на велосипеді їздять найчастіше і найрідше?


 

У Європі багато тих, хто велосипедом не їздить
 

Напевно, це здивує багатьох, але половина респондентів у ЄС заявили, що ніколи не їздять велосипедом. У деяких країнах їх і більше 70%. 
Так, на Мальті 93% відповіли, що зовсім не крутять педалі, далі йдуть інші середземноморські країни, включаючи Кіпр (82%), Португалію та Грецію (75%), а також Іспанію (73%).

У Великій Британії та Болгарії таких виявилося 69%. Логічно, що найнижчий показник - у Нідерландах (13%), за якими йдуть три скандинавські країни - близько 20%.
Європа: у яких містах та країнах на велосипеді їздять найчастіше і найрідше?

 

Лідери регулярності велосипедних поїздок - Нідерланди

У Нідерландах приблизно 4 із 10 респондентів (43%) їздять на велосипеді щодня. Менше третини опитаних у Данії (30%) та Фінляндії (28%) теж користуються цим видом транспорту щодня. Середній показник щодо ЄС становив 12%.

Тільки 5% учасників опитування у Франції заявили, що щодня здійснюють велопоїздку, і 4% - у Великій Британії.


Велосипед – головний вид транспорту для половини мешканців Копенгагену
 

За даними, зібраними Європейською федерацією велосипедистів (ECF), для половини мешканців Копенгагена велосипед є основним видом транспорту.
У цьому місті на велосипед припадає 49% всіх транспортних перевезень, що здійснюються в країні. 

Слідом іде Амстердам із 35%. У Гельсінкі, Берліні, Любляні, Загребі, Дубліні та Стокгольмі цей показник становить 9% чи не набагато більше.
 

Найкомфортніші для велосипедистів міста знаходяться в Європі.
 

Copenhagenize Index надає містам бали, виходячи з того, наскільки комфортні умови для адептів цього автомобіля створені там.  

У дослідженні 2019 року за численними критеріями соціологи провели оцінку понад 600 міст із населенням понад 600 000 осіб із усіх частин світу. Більшість із топ-20 міст - європейські.

Копенгаген очолює рейтинг із результатом понад 90 балів, за ним слідують Амстердам (89,3) та Утрехт (88,4).
У Франції до першої десятки увійшли три міста. Це Страсбург, Бордо та Париж. Три німецькі міста також входять у першу двадцятку: Бремен, Берлін та Гамбург.


Джерело
 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.