Спорт в холодное время года: ТОП 5 причин не пропускать тренировки

  • 11 ноября 2023 14:12:04
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 205
  • 0

Погана погода, короткі світлові дні, а нерідко поганий настрій стають частими причинами відмови від тренувань в зимовий час. Багато хто вважає, що тренування в такий час можна відкласти без жодної шкоди здоров'ю, при цьому все більше часу приділяється пасивним заняттям. Фахівці кажуть, що займатися спортом узимку дуже важливо та наводять кілька незаперечних причин для цього.

Шалені знижки на спортивні окуляри!


Чому не потрібно пропускати тренування взимку
 

Як тільки приходять холоди, багато хто починає активно займатися у фітнес-центрах або спортивних залах, практично не приділяючи часу заняттям на свіжому повітрі. Звичайно, не можна стверджувати, що холод є абсолютно безпечним для здоров'я людини. Але за дотримання правил безпеки з легкістю можна продовжувати тренування на вулиці навіть у холодну пору року. Фахівці вказують на 5 основних причин, через які не варто пропускати тренування.


1. Спорт взимку підтримуватиме ідеальну фігуру


Саме перед настанням холодів організму людини потрібна більш калорійна та жирна їжа. Вже з настанням теплих днів багато хто помічає набір у вазі і стає актуальним посилені тренування в залі та жорсткі дієти. Однак, всього цього можна уникнути.
 

Регулярні фізичні заняття взимку допоможуть підтримувати форму, а також позбавлять потреби сідати на жорсткі дієти ближче до весни. Збалансовані тренування – це ідеальне рішення, яке допоможе позбавитися можливих проблем із зайвою вагою та втратою колишньої фізичної форми.
 

Продуктивність занять у зимовий час на свіжому повітрі, а також працездатність людини набагато більша, ніж у будь-яку пору року. Відповідно, витрачається більше енергії на вправи, а тому і калорії спалюватимуться набагато швидше. І ще одна перевага спорту в зимовий час – це ефективна боротьба з гіпоксією завдяки свіжому повітрі.


2. Зимові тренування допомогають виробити гарну звичку займатися навіть у екстримальних умовах

 

За вікном морози, а може, й штормове попередження, через що немає жодного бажання займатися спортом. Деякі відкладають тренування до кращих часів, інші вирушають до зали. Але тільки ті, хто витримує навіть такі навантаження, можуть виробити нові навички.
 

Один із них – це вміння справлятися з непідконтрольною стихією людині. Звичайно, не варто вдаватися до крайнощів і йти кататися на лижах під час снігопаду, намагаючись приборкати природні явища своєї волі. Однак, якщо дозволяє ситуація, то не варто відмовлятися від занять, це виробить звичку займатися навіть у складних умовах.
 

Саме так людина щодня стикається з тими обставинами, які не в змозі контролювати. Тому він стає мобільнішим, може швидко придумати нові заняття. Також у таких ситуаціях можна навчитися приймати речі такими, якими вони є.


3. Сезонній депресії  – НІ!
 

Оголосивши боротьбу із сезонною депресією, яка характерна для багатьох в осінньо-зимовий період, можна швидко підняти собі настрій саме завдяки заняттям спортом. Погана погода, дощі, сильні морози не дозволяють людині повністю насолоджуватися життям та нерідко впливають на його настрій. Тому багато хто, шукаючи природних антидепресантів, намагаються зайняти себе чимось.
 

Зберегти жвавість, бадьорість та мотивацію можна завдяки спорту та щоденним тренуванням на свіжому повітрі. Боротьба із самим собоюзі своєю лінню, втомою та небажанням робити що-небудь може призвести до стресу. Варто спробувати допомогти своєму організму перенести навіть найскладніші періоди на рік, адже спорт – це ефективний засіб проти багатьох хвороб, а головне – поганого настрою.
 

Завдяки виробленню ендорфінів під час занять спортом людина відчуває приплив енергії, бадьорості. Також це забезпечує добрий настрій на весь день.


4. Спорт у зимовий час – джерело природного загартування организму

 

Існує безліч способів, як загартувати організм. Зимові тренування – це один із найефективніших рішень для цієї мети. Загартовування допомагає підвищити рівень імунітету, що доцільно у боротьбі із сезонними захворюваннями та вірусами.
 

Крім того, тренування взимку допомагають людині відчувати себе бадьоро, і підвищує її працездатність. Інший аспект – ті, хто постійно займається спортом навіть у холодну пору року, не спостерігають у себе різких змін настрою. Фахівці кажуть, що навіть звичайні прогулянки чи пробіжки допомагають досягти такого ефекту.
 

Слід запам'ятати основне правило, у здорового способу життя немає канікул, тому систематичність і інтенсивність тренувань вкрай важлива навіть у зимовий час.


5. Спорт - це добрі ліки від шкідливих звичок
 

Постійне бажання шукати виправдання для того, щоб пропустити чергове тренування - це теж свого роду шкідлива звичка. Звичайно, можна вигадати безліч причин, чому не варто саме сьогодні виходити на вулицю, займатися спортом, а закутатися з теплим пледом будинку. Однак саме така поведінка з часом виробляє шкідливу звичку у людини – постійно шукати виправдання, відмовки та причини, щоб хоч якось виправдати свою лінь.
 

Саме регулярні тренування допомагають швидко позбавитися таких звичок, а згодом виробляють нову потребу у людини в систематичних заняттях. Варто пам'ятати, що найважчий лише початковий етап, вже через деякий час людина звикає до нового розпорядку і правил, тому спорт не стане в тягар для нього.


Як не захворіти під час тренувань у холод

 

Саме питання про те, як зберегти своє здоров'я під час занять узимку, є одним із найактуальніших. Варто погодитися, якщо людина погано підготувалася до погодних умов і не врахувала всі можливі ризики, то і ймовірність захворіти підвищується в кілька разів. Тому тренери дають кілька найнеобхідніших порад тим, хто збирається займатися спортом узимку:
 

  1. Не одягатися занадто тепло. Жодних пуховиків і товстих вовняних кофт. Найоптимальнішим рішенням буде спортивний костюм із захистом від вітру, бажано також вологовідштовхувальний. Звичайно, потрібно подбати і про тепло, тому можна одягати термобілизну. Також фахівці радять брати із собою на тренування термос із гарячим чаєм.
     

  2. Під час тренування не знімати верхній одяг навіть якщо стане дуже жарко. Краще на деякий час припинити заняття та трохи відпочити, після чого знову їх відновити.
     

  3. Робити короткочасні перерви між різними заняттями, на кілька хвилин відволікатися від справ та просто відпочивати.
     

  4. Час від часу чергувати активні види спорту з ходьбою, пробіжками або іншими вправами, які не мають такого навантаження.
     

  5. Після занять зняти весь спортивний одяг та одягнути сухий. У жодному разі одяг не повинен висихати на тілі людини. Також рекомендується випити теплий чай із лимоном.


Такі прості правила допоможуть завжди залишатися у формі, не перевантажувати організм, а також виключити можливість застудитися в холодну пору року.
 

Варто враховувати, що в зимовий час повітря більш сухе. Саме це призводить до втрати вологи і тепла в дихальних шляхах людини, що може викликати запальні процеси в них і кашель. Тому варто хоч якось подбати про зігрівання організму, на допомогу приходить гарячий чай або відпочинок у теплому приміщенні.


Небезпека: чого варто боятися
 

Якщо правильно піклуватися про свій організм і вжити всіх заходів для усунення його переохолодження, то зимові тренування не можуть завдати жодної шкоди. Однак якщо підійти до такого питання невідповідально, то найчастішими проблемами, з якими стикається людина, можуть бути:


Обмороження
 

Особливо велика ймовірність таких негативних наслідків, якщо на вулиці мороз та сильний вітер. Найчастіше спортсмени стикаються з проблемами обмороження пальців рук, переохолодження носа та вух.


Що робити:

Постійно стежити за своїм самопочуттям, не забувати час від часу зігріватися. Також важливо підбирати правильний одяг для тренувань.

Гіпотермія
 

Характерна, коли температура тіла людини опускається нижче за 35 градусів, характеризується загальним переохолодженням організму. Найчастіші симптоми: утруднення в русі, загальмованість, сильна сонливість, млявість та втома.


Як уникнути:
 

Правильно одягатись, робити перерви між тренуваннями, не перебувати на холодному повітрі дуже довго. У разі погіршення погодних умов відразу припинити тренування.

Якщо все ж таки проявляються симптоми гіпотермії, то необхідно відразу ж переміститися в тепле приміщення, випити теплий, але не гарячий чай, укутатися теплою ковдрою. У жодному разі не варто приймати гарячий душ або ванну, в таких випадках людині необхідно сухе тепло.
 

Звичайно, при заняттях спортом у зимовий час важливо враховувати стан свого здоров'я. Медики не рекомендують вирушати на тренування у разі загострення хронічних захворювань, а також різкого болю в суглобах. У разі проблем із опорно-руховим апаратом рекомендуються прості тренування, які допоможуть підтримувати організм у необхідному тонусі. Такі можна проводити лише після консультації із лікарем.
 

На погляд фізичні вправи взимку досить скрутні, або навіть затратні. З іншого боку, вирушаючи до спортивного залу, також необхідно подбати і про правильний спортивний одяг, і про абонемент. Звичайно, в деяких випадках для досягнення цілей будуть потрібні певні вкладення, однак у заняттях на свіжому повітрі взимку потрібен лише один внесок – бажання.


Джерело
 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.