Как заниматься спортом на улице зимой и не болеть

  • 21 ноября 2023 11:17:02
  • Отзывов: 0
  • Просмотров: 407
  • 0
Взимку займатися спортом не лише можна, а й потрібно. Для імунної системи – це одна з найкращих програм загартовування. Зимовий спорт нагороджує нас дозами ендорфінів і серотоніном, яких так не вистачає цієї безсонячної пори року. Для охочих скинути зайву вагу в таких заняттях суцільні плюси – взимку через низькі температури на тренування витрачається більше енергії, ніж влітку. Щоправда, для досягнення всіх цих ефектів тренуватися краще на вулиці, а не в спортзалі. 

Щоб не бояться переохолоджень і симптомів застуди, що виникають слідом за ним, потрібно дотримувати чіткого плану занять. Зимовий час непростий для спортсменів. У більшості країн світу холодно, темно, сиро та сльотаво, але, перш за все, навколо літає безліч бактерій, які хочуть збити когось. Як не захворіти взимку – популярне питання серед спортсменів, тому в цьому дописі я поділюся деякими порадами, щоб зберегти здоров’я та стати сильнішим для майбутнього сезону.

Шалені знижки на спортивні окуляри!
 

Спортсмени щодня ходять по канату. З одного боку, вони змушують себе вдосконалюватися та досягати найвищого стану. З іншого боку – додатковий стрес від тренувань посилює навантаження на імунну систему, через що вона працює менш ефективно.
 

Крім того, зима - це сезон, коли погода стає холодною. Тіло витрачає більше енергії, щоб зігрітися, і – оскільки всі хворіють – потрібно ще більше енергії, щоб боротися з бактеріями та залишатися здоровим.
 

Спортсмени зазвичай дотримуються плану тренувань, який диктує, які заняття їм потрібно виконати. Хоча цього тренувального стресу неможливо уникнути, є кілька хитрощів, які допоможуть переконатися, що ми не піддамо своєму тілу більше, ніж воно заплановано.


Носіть відповідний одяг
 

Перше правило зимових тренувань — завжди одягатися відповідно до нагоди. Не надягайте зайвого одягу і не надягайте замало нього – це просто. Бути холодним або жарким під час тренування однаково погано. Це посилює навантаження на організм і виснажує енергію з імунної системи.
 

Крім того, навіть якщо ви не звикли до цього, ви повинні носити шапку взимку. Голова є найбільш чутливою і вразливою частиною тіла, і її відсутність може призвести до нежитю або навіть грипу.

 

Не тримайте на собі мокрий одяг довго
 

Після тренування постарайтеся якомога швидше переодягнутися в сухий і теплий одяг. Коли тіло охолоджується після тренування, мокрий спітнілий одяг швидко стає холодним, знижуючи температуру тіла набагато більше, ніж слід було б, звужуючи кровоносні судини та перешкоджаючи лейкоцитам ефективно боротися з кортизолом та інфекціями.
 

Розминка в приміщенні
 

Тих перших 10 хвилин сеансу, коли температура тіла ще не підвищилася, достатньо для поширення вірусів. Взимку всі підготовчі вправи та розминку тіла безпечніше виконувати в приміщенні. Це допомагає уникнути початкової реакції на шок, коли ви виходите на вулицю, і мінімізує навантаження на тіло, щоб адаптуватися до холодної погоди.

 

Перенесіть важкі сеанси в приміщення
 

Напружені тренування (наприклад, інтервальні тренування або гонки на час) більше, ніж будь-що інше, руйнують наші резерви. Вони вимагають багато енергії та сприяють виділенню кортизолу, який послаблює імунну систему. Краще виконуйте інтенсивні тренування в приміщенні, наприклад, на велотренажерібіговій доріжці або просто виконуйте силові тренування в тренажерному залі.
 

Легкі тренування на свіжому повітрі ЦЕ нормально. Нам потрібно якомога більше фізичних вправ низької інтенсивності, щоб сприяти кровообігу для ефективної боротьби з бактеріями.

 

Дихайте через ніс
 

Під час важких зусиль ми схильні дихати більше через рот, ніж через ніс. У порівнянні з диханням через ніс, цей спосіб не дозволяє повітрю нагріватися перед тим, як потрапити в наші легені, і в результаті спортсмени ризикують вдихнути занадто холодне повітря, що сприяє поширенню інфекції.
 

Намагайтеся якомога частіше дихати через ніс. Він має спеціальну внутрішню поверхню, яка допомагає фільтрувати бактерії та запобігати їх потраплянню в організм (наприклад, горло чи легені).

 

Різниця між спортсменами, які не хворіють, і тими, хто хворіє, зводиться до того, як вони підтримують своє тіло поза тренуваннями. Здорові спортсмени намагаються звести до мінімуму навантаження на організм, пов’язані з тренуваннями, щоб оптимізувати енергію. Нижче також наведено деякі інші речі та домашні засоби, які можуть робити спортсмени, щоб не захворіти взимку. Або коли погода похолодає.

 

Промийте ніс солоною водою
 

Один з нестандартних способів, як не захворіти взимку, - промивання носа солоною водою. Це допомагає очистити носовий шлях від ніздрів до горла, що має масу переваг – від полегшення дихання до зменшення впливу інфекцій та алергії.
 

Причина цієї, здавалося б, дивної діяльності проста. Наш ніс відіграє життєво важливу роль у фільтрації всіх бактерій, які ми вдихаємо, і запобігає їх поширенню в наші органи (де вони можуть завдати більше шкоди).

 

Підтримуйте особисту гігієну
 

Правильна особиста гігієна є важливою для збереження здоров’я, оскільки чим менше бактерій ми пропускатимемо в своє тіло, тим меншим буде ризик захворіти. Тому регулярно приймайте душ, чистіть зуби, підстригайте нігті і, головне, якомога частіше мийте руки. Якщо це неможливо – використовуйте дезінфікуючий засіб для рук.

 

Добре спіть
 

Найпотужнішим засобом відновлення для спортсменів є сон. Це єдиний час, коли організм знаходиться в стані повного спокою і здатний відновити пошкоджені м'язи, «перезавантажити» нервову систему, зменшити стрес і запалення, а також нормалізувати гормональний баланс.
 

Рано лягайте спати, не переїдайте на ніч, спите в темній кімнаті і на чистих простирадлах. Ці та інші поради допоможуть суттєво покращити якість сну та надати організму більше енергії.

 

Виходьте на вулицю якомога більше
 

Незважаючи на те, що надворі холодно, докладіть зусиль і проводите якомога більше часу на свіжому повітрі. Наше тіло потребує кисню та вітаміну D для ефективної роботи, і взимку складно отримати достатню кількість обох.
 

Дні короткі (менше сонячного світла), а оскільки холодно, люди вважають за краще проводити час удома. Намагайтеся при будь-якій нагоді виходити на вулицю – у вихідні вирушайте в похід, зробіть перерву на прогулянку, пробіжку в обід. Інший варіант – поїхати у відпустку в тепле місце. Навіть тиждень, проведений у теплішому кліматі, може допомогти організму запастися вітаміном D і зміцнити імунну систему.

 

Уповільнення
 

Було б гарною ідеєю зробити паузу в деяких заняттях, щоб дати організму додатковий час для відновлення. Застуда чи хвороба — це природний спосіб тіла повідомити нам, що воно наближається до своїх можливостей. Коли організм тривалий час працює на максимальній потужності, навіть одне тренування чи прогулянка без головного убору може стати причиною, що ставить його на край.
 

Тому, якщо відчуваєте, що втомилися – зробіть перерву . Не включайте занадто багато в свій порядок денний. Знизьте темп життя на деякий час – хоча б до тих пір, поки організм не відновиться і самопочуття не покращиться.


Джерело

 
Оставить отзыв ↓
 
Ещё никто не оставил отзывов.