Почему гравийный велосипед - лучший зимний велосипед

  • 01 декабря 2023 09:18:47
  • Отзывов: 1
  • Просмотров: 629
  • 0

Їзда на велосипеді на вулиці взимку може бути складною, здебільшого через несприятливі погодні умови. Це може послабити вашу мотивацію та швидко перетворити вашу гордість і радість на скрипучий безлад. Ось чому я вирішив не купувати спеціалізований зимовий шосейний велосипед, а замість цього витратив гроші на гравійний велосипед

Шалені знижки на спортивні окуляри!

Багато людей купують дешевий велосипед, яким вони не проти вживати взимку, але я пішов альтернативним шляхом і натомість взяв у Facebook Marketplace  Specialized Diverge Comp 2018 року з SRAM Force 1.
 

Specialized Diverge Comp 2018 р.

Specialized Diverge Comp 2018 р.


Specialized вперше представив свій Diverge в 2014 році, а для 2018 модельного року повністю оновив Diverge. Велосипед призначений для їзди по бездоріжжю, оснащений вилкою Future Shock, яка забезпечує хід 20 мм. Він також має зазор для шин до 42 мм і геометрію «Open Road», яка була спробою відійти від традиційної геометрії велокросу, щоб відрізнити гравій та «кросу». 

Звичайно, найкращий зимовий велосипед для вас – це той, на якому ви хочете покататися взимку, але давайте подивимося, чому я вважаю гравійний велосипед, як мій б/у Specialized Diverge, найкращим зимовим велосипедом. 
 

1. На ньому можна їздити і влітку 


На відміну від покупки дешевого зимового велосипеда, який може витримати лише кілька місяців використання, перш ніж деталі почнуть зношуватися, гравійним велосипедом можна їздити цілий рік. Я справді захочу їздити на Diverge як влітку, так і взимку!

Велосипеди з гравієм чудово підходять не тільки для їзди по гравію, вони виявилися здатними працювати майже на всіх поверхнях, крім дуже технічних трас для гірських велосипедів. 

Якщо ви маєте на це кошти, вибір двох колісних пар дасть вам ще більше універсальності, оскільки ви матимете можливість мати одну з дорожніми шинами та іншу з гравійними шинами. Наприклад, у мене є пара коліс із касетою 11-32 для швидких поїздок на сухій поверхні та інша пара з касетою 11-42 для повільніших сольних поїздок. 


2. 1x дає достатньо передач для зими та полегшує обслуговування
 

Як вже згадувалося, мій Diverge зібран на SRAM Force 1. Мені подобається, що трансмісія 1x дає мені достатньо передач для підйому на круті технічні підйоми, а також зменшує технічне обслуговування трансмісії. 

Гравійні велосипеди зазвичай мають нижчу передачу, ніж шосейні велосипеди, що досягається за рахунок використання касет із ширшим діапазоном і часто трансмісії 1x. Передача на гравійному велосипеді дуже рідко буває обмеженою. Для більшості людей це допоможе вам піднятися майже скрізь, з невеликою жертвою у верхній частині під час швидких спусків. 

Трансмісія 1x також сприяє спрощенню технічного обслуговування завдяки меншій кількості рухомих частин. Це означає, що вони менш схильні до проблем, спричинених зимовою погодою, таких як накопичення сміття та обриви кабелів. 
 

3. Більш широкий просвіт шин 


Гравійні велосипеди мають великий просвіт між шинами, а це означає, що є місце як для товстіших, так і для сліків. Хоча це дуже різниться, для останніх випущених гравійних велосипедів знадобляться шини щонайменше 40 мм. Lauf Seigla, наприклад, може використовувати неймовірні велошини діаметром 57 мм!
 


Багато дешевих дорожніх велосипедів, особливо на ринку б/в, все ще мають ободні гальма, тобто вони обмежені шинами не більше 28 мм. Особисто я віддаю перевагу тренуванню з ширшими шинами та маю можливість використовувати ще ширші шини з бризковиками

Ви можете відчути найкраще з обох світів, оснастивши свій гравійний велосипед гладкими 28-мм шинами для відчуття шосейного велосипеда. З іншого боку, перехід на ширші, вузлуваті шини означає, що ви все одно зможете їздити, навіть коли лід і сніг роблять їзду на дорогах небезпечною. 


4. Ви можете змішувати свої поїздки


Повторення одних і тих самих маршрутів на вашому шосейному велосипеді може стати монотонним, особливо якщо ви намагаєтесь зберегти мотивацію протягом зимових місяців. Ось де універсальність гравійного велосипеда робить його чудовим вибором, оскільки він відкриває багато нових місць, якими ви можете їздити та досліджувати. 

Щоб уникнути брудних смуг і льоду, ви не обмежуєтеся пересуванням на посипаних дорогах. Замість цього ви можете накреслити більш цікаві маршрути, що включають ділянки доріг і бездоріжжя, що допомагає зберегти цікавість, забезпечуючи освіжаючу зміну пейзажу. 

Можливість адаптації гравійного велосипеда також означає, що ви можете змінити свої плани посеред поїздки, щоб пристосуватися до зміни погоди чи умов освітлення.
 

5. Має кріплення для бризковиків 


За допомогою простих налаштувань ви можете зробити гравійний велосипед ідеальним зимовим велосипедом. Наприклад, мій Specialized Diverge, як і багато гравійних велосипедів, має кріплення крил, які дуже корисні для захисту вас і вашого велосипеда від неминучого бруду та бризок на дорозі, які супроводжують холодні місяці. 

Деякі гравійні велосипеди також можна оснастити сумками, що робить їх зручними для багатоденних пригод.  


6. Гравійні компоненти розроблені таким чином, щоб бути міцними та довговічними


Гравійні компоненти виготовлені з акцентом на міцність і довговічність, що відрізняє їх від дорожніх аналогів, оскільки вони повинні виживати в умовах їзди по бездоріжжю.

Гравійні велосипедні рами розроблені таким чином, щоб витримувати вібрації та удари від різноманітних рельєфів, які зустрічаються під час їзди по гравію. Зазвичай гравійний велосипед має трохи більшу вагу рами, щоб захистити від будь-яких жвавих скель і особливо вибоїстої місцевості. Колісні пари часто мають більш міцні ободи та додаткові спиці до еквівалентних опорних коліс, щоб краще справлятися з дорожніми поверхнями. 

Однак компромісом для цієї довговічності є незначне збільшення ваги порівняно з компонентами, призначеними для їзди на шосе. 


7. Зимові поїздки все одно повільніші 


Взимку їзда, як правило, повільніша, тому довгі постійні їзди на гравійному велосипеді все ще можуть бути хорошими тренуваннями для покращення вашої серцево-судинної форми. Геометрія гравійних велосипедів також спрямована на більш розслаблене положення їзди, що є перевагою для збереження комфорту під час тривалих поїздок. 

Поїздки взимку не такі тривалі і мають менше очікувань на продуктивність. Це означає, що ви можете вийти на вулицю та насолоджуватися їздою на велосипеді, а це, зрештою, і є велоспорт. 
 

8. У них дискові гальма 


У дискових гальм є багато позитивних моментів, і зима — це пора року, коли вони особливо корисні. Переважна більшість гравійних велосипедів сьогодні мають дискові гальма, які забезпечують кращу силу зупинки у вологих і брудних умовах. Вони також не будуть зношувати ваші диски коліс, тому що гальмівний супорт не притискається до обода. 

Ще одна основна причина, чому гравелові велосипеди оснащені дисковими гальмами, полягає в тому, що вони не обмежують розмір шин, що дозволяє вам адаптувати налаштування до різних місцевостей. 
 

9. Гравійні атракціони можуть бути навіть теплішими 


Взимку може бути складно мотивувати себе витримати холод і вітер для катання на відкритому повітрі, тому їзда по гравію може бути теплішою та привабливішою альтернативою. 

Незважаючи на те, що температура однакова, незалежно від того, вирушаєте ви на дорогу чи на гравій, їзда поза бездоріжжям часто є більш захищеною, що мінімізує вплив вітру та, як наслідок, зменшує холод від вітру. 
 

10. Гравійні велосипеди не повинні коштувати купу грошей
 

Гравійні велосипеди не повинні бути дорогими. Ви можете знайти досить вигідні пропозиції на вживані гравійні велосипеди, як я зробив із Diverge. Крім того, ви можете перевірити деякі з найкращих гравійних велосипедів вартістю до 1000 дол,  якщо можете виділити кошти на покупку нових. 

Дешеві шосейні велосипеди часто мають обмежений просвіт між шинами та сучасними технологіями, а оскільки широкі шини та безкамерні  технології вже давно поширені у світі гравію, ви можете вибрати цю технологію дешевше, ніж це коштувало б вам на дорожніх аналогах. Наприклад, моєму б/у Diverge майже шість років, але стандартні колеса були вже безкамерними. Просто додайте герметик, накачайте шини, і ви поїдете з додатковим захистом від проколів порівняно з більшістю варіантів шин із камерою. 

Якщо ви хочете придбати велосипед для їзди по гравію, варто придбати велосипед із рамою, яку можна оновити з часом, оскільки оновити компоненти набагато легше, ніж сама раму. Вибір шин також важливіший за вибір велосипеда. Отримання правильного малюнка протектора та ширини значно змінить вашу швидкість, керованість та задоволення від їзди. 

 

Який ваш ідеальний зимовий велосипед? Повідомте нам у розділі коментарів нижче.Джерело

 
Оставить отзыв ↓
 
1 отзывов
0 ответов
0 оценок
0  
Полезность отзывов
1 голосов
100% 1 положительных
1