Найпопулярніші велосипедні маршрути України

  • 21 лютого 2023 19:09:26
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 2935
  • 0

Велосипедні маршрути Карпатами


У Карпатах є чимало маршрутів для початківців та тих, хто катається на велосипеді не один сезон.
Крім того, саме тут багато маршрутів промарковані, що значно полегшить вашу поїздку та допоможе краще зорієнтуватися у горах.


Веломаршрут «Закарпатское адажио»


Для кого: ідеально підійде тим, хто тільки-но починає велоподорожі і хоче зробити велотуризм невід'ємною частиною свого життя.

Довжина: 150 км (2 дні в дорозі)

Маршрут: Свалява-Довге-Іза-Мукачево-Хуст

Це чудова нагода познайомитися з красою Долини нарцисів та сусідніх територій. На цьому маршруті немає довгих підйомів, проте він проходить по долинах. Таким чином, ви уникнете сильного фізичного навантаження і насолодитеся сповна гірськими пейзажами.


У маршрут входить відвідування Долини нарцисів площею 257 га, знайомство зі знаменитим містом мінеральних джерел — Свалявою, далі проїзд через село Довге, де знаходиться цікава церква у стилі модерн, та село Іза, відоме як центр українського лозоплетіння. Можете по дорозі викупатися у повноводній гірській річці Боржава.
 

Наступного дня переїзд до Мукачевого. Давнє місто відоме своєю гарною архітектурою, міською ратушею, соборами та замком «Паланок».

Після цього – їдьте до Хуста та досліджуйте дерев'яну архітектуру цього регіону, а також помилуйтеся горами.
 

Велотуризм КарпатиВелотуризм Карпати

 

Веломаршрут «Печерні міста Карпат»


Для кого: маршрут розроблений для новачків і розрахований на два дні, однак і ті, хто вже об'їздив Карпати на двох колесах уздовж та впоперек, дізнається багато нового.

Довжина: 120 км (2 дні в дорозі)

Маршрут: Сколе-Тустань-Сколе

 

На початку маршруту прибуваєте до міста Сколе, здійснюєте велоекскурсію до печерного храму XIII-XVI ст.
 

Це своєрідний Крим, лише в мініатюрі, прихований від людських очей, де можна залишитися наодинці із самим собою та тишею.


Далі — скелі Довбуша, неймовірно красива пам'ятка природи, місце, яке вже давно уподобане затятими скелелазами.

Потім знайомство із давньоруським оборонним комплексом - містом-фортецею Тустань. У IX - XIV століттях місто було перехрестям двох торгових шляхів: соляного та шовкового. Перший простягався від Дрогобича на Закарпаття, а другий із Китаю до Португалії. Далі за маршрутом: повернення у вихідну точку – місто Сколе.
 

За два дні на велосипедах побачите близько 120 кілометрів унікальної карпатської природи та цікавих пам'яток українських гір.
 

Найпопулярніші велосипедні маршрути України


Веломаршрут «Полонина Руна»
 

Веломаршрут «Полонина Руна»


Для кого: якщо ви з байком на «ти», ваш рівень фізичної підготовки вищий за середній, вибирайте цей маршрут.

Довжина: 150 км


Маршрут: Ужгород-Невицький замок — полонина Руна-водоспад Воєводін

Подорожі одним з найкращих місць для велотуризму в Карпатах. Інша назва долини – Рівна. Полонина Руна - високогірне карпатське плато, з обох боків оточене річками Латориця та Уж.

Ландшафти цих місць – це типові зразки альпійських лугів. Рослинний світ долини вражає. Тут знаходиться заказник «Соколові скелі», заповідник «Шипіт» та Тур'є-Полянський заказник.

Головною родзинкою полонини Руна є водоспад Воєводін. Знаходиться він у гарній ущелині однойменної річки. Тільки уявіть собі водоспад заввишки чотириповерховий будинок серед мальовничої карпатської природи.


За маршрутом заплановано відвідування Ужгорода з його синагогами та соборами. Цікавим об'єктом є музей дерев'яної архітектури.

Саме тут можна на власні очі побачити церкву, зібрану без жодного цвяха, та житлові будинки лемків, бойків та гуцулів. Цікаво також вивчити руїни

Невицького замку та покинуту військову частину.
 

Веломаршрут «Полонина Руна»

 

Велосипедні маршрути по Києву та Київській області


Веломаршрут «Кінь-Сум і в Пущу»

Для кого: будь-який рівень складності

Довжина: 50 км (1 день)


50 кілометрів у дорозі, пізнавальний маршрут та чудовий релакс. Маршрут буде під силу навіть новачкам.


Маршрут розпочинається з Оболонської набережної. Далі повз сталінські тунелі під Дніпром виїжджаємо на широку галявину, оточену дубами, яка за велінням Катерини II отримала дивну назву «Кінь-Сум».

У гарному парку відпочиваємо, залишаємо будь-яку смуток і вирушаємо до Пущі-Водиці — найвідомішої курортної околиці Києва.


Веломаршрут «Острів Муромець»

Для кого: будь-який рівень складності

Довжина: 60 ​​км (1 день)

Цей веломаршрут ідеально підходить для людей, які постійно працюють в офісі. Відмінна можливість відключити тіло та думки від офісних буднів та насичено провести час на лоні природи. Небагато вашого вміння їзди двоколісним другом — і гарна прогулянка забезпечена.

Острів Муромець, який знаходиться між спальними районами Оболонню та Троєщиною, має гарну природу та багато містики. А саме, йдеться про урочище Чорторий та парк Дружби Народів.

Кажуть, колись тут гуляли відьми та русалки, яких утихомирили троє легендарних богатирів — Ілля Муромець, Альоша Попович та Добриня Микитович. Невідомо, як зараз у цьому місці з русалками та різноманітною нечистю, проте точно знаємо, що це — один із найцікавіших веломаршрутів Києвом.

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.