Європейська комісія вирішила оголосити 2024 р. Європейським роком велосипедного спорту

  • 31 травня 2023 08:05:24
  • Відгуків: 0
  • Переглядів: 538
  • 0

Нещодавно ECF надіслала листа за підписами 33 своїх членів президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн з проханням оголосити 2024 рік Європейським роком велосипедного спорту. Тут ми пояснюємо, чому це важливо – і як ви можете цьому допомогти!
 

Європейська комісія вирішила оголосити 2024 рік Європейським роком велосипедного спорту. Європейський парламент офіційно попросив Комісію зробити це в резолюції, ухваленій одноголосно в лютому. Зростаюча коаліція з 15 країн ЄС висунула ту саму вимогу у своїй власній заяві. Але що таке Європейський рік і чому ми вважаємо, що він буде корисним для велосипедного спорту?


Що таке «Європейський рік»?
 

Європейський рік – це кампанія з підвищення обізнаності громадськості щодо конкретної проблеми, яка має на меті заохотити дискусію та діалог між країнами ЄС. Це спосіб для інституцій ЄС визначити пріоритетність тематичного питання, яке стосується всіх країн та громадян ЄС, з метою інформування та зміни ставлення.


Комісія пропонує тему для Європейського року. Зазвичай це відбувається під час виступу Президента Комісії «Стан Союзу». Потім пропозицію обговорюють і зрештою ухвалюють Європейський парламент та уряди держав-членів ЄС.


Багато Європейських років пропонують додаткові можливості для фінансування місцевих, регіональних і національних проектів, які стосуються конкретної теми. Важливо те, що це надсилає потужний політичний сигнал усім інституціям ЄС і національним урядам про те, що цій темі слід приділити особливу увагу під час розробки політики.


Чому нам потрібен особливий рік, щоб розпізнати велоспорт?
 

Європа перебуває на порозі того, що матиме більше, ніж невелику кількість місць, відомих велосипедним спортом, і стане континентом, де велосипед є повноцінним видом транспорту. Десятки країн ЄС впроваджують національні велосипедні стратегії. Численні муніципалітети будують велосипедну інфраструктуру та заохочують своїх громадян їздити на велосипеді. Поговоріть з будь-ким у світі про велоспорт, і вони часто подумають про європейську країну чи місто. Європейці вже проїжджають на велосипеді мільярди кілометрів щороку для повсякденного життя, спорту та відпочинку. Більше компаній використовують вантажні велосипеди для доставки товарів і послуг. Комісія запропонує нову політику щодо велосипедного руху, як оголосив виконавчий віце-президент Франс Тіммерманс у березні у відповідь на офіційні заклики Європейського парламенту та урядів ЄС.
 

2024 Європейський рік велоспорту стане тією іскрою, яка потрібна Європі, щоб спонукати мільйони європейців сісти на велосипед. Європі зараз як ніколи потрібен велосипед. Сто міст взяли на себе зобов’язання стати кліматично нейтральними до 2030 року. Нова політика ЄС, ймовірно, вимагатиме від європейських міст створення та впровадження планів сталої міської мобільності для зниження викидів вуглецю в транспортному секторі. Цілей Європейської зеленої угоди неможливо досягти, якщо більше європейців, особливо в містах, не вибиратимуть велосипед, а не авто.
 

Думайте про Європейський рік велоспорту як про стимул для громадських дій. Присвячення 2024 року велосипеду надсилає чіткий політичний сигнал усім рівням влади в Європі та всім громадянам про те, що велосипед займає центральне місце в наших звичках і політиці мобільності, і що він заслуговує такої ж політичної, фінансової та громадської уваги, як і інші. види транспорту. Зрештою, велоспорт є невід’ємною частиною європейської історії та культури – ми маємо відзначати його, і завдяки цьому зробити його доступним для всіх.
 

Допоможіть нам зробити 2024 рік Європейським роком велоспорту
 

Якщо ви живете в Європі, ви можете використовувати свій голос у цій кампанії. Напишіть безпосередньо президенту Комісії фон дер Ляєн, що ви підтримуєте запит Європейського парламенту про визнання 2024 року Європейським роком велосипедного спорту. Почуття від багатьох європейських громадян може допомогти переконати її зробити цей крок. Ви можете зробити це, надіславши їй твіт чи електронний лист. Використовуйте хештег #EYOC2024 (Європейський рік велоспорту), коли ділитеся.


Нехай ваш голос буде почутий. Давайте разом святкувати 2024 рік як Європейський рік велоспорту!


Твіт безпосередньо президенту Комісії Урсулі фон дер Ляєн:

" Шановний @vonderleyen, я підтримую прохання @Europarl_EN зробити 2024 рік Європейським роком велоспорту. Європі потрібно більше #велосипедного руху, щоб досягти Зеленої угоди та зробити наші міста та селища більш стійкими! #EYOC2024 "


Додайте цю графіку до свого твіту – і не соромтеся використовувати її скільки завгодно, коли публікуєте твіт або ділитеся вмістом на інших сайтах соціальних мереж.


Надіслати електронного листа президенту фон дер Ляєну ( натисніть тут, щоб надіслати повідомлення):


Шановний президенте фон дер Ляєн! Я закликаю вас прислухатися до заклику Європейського парламенту проголосити 2024 рік Європейським роком велоспорту. Європі потрібно більше велосипедів, щоб очистити повітря, боротися зі зміною клімату та зробити місця, де ми живемо, більш екологічними для всіх. Десятки європейських країн і міст розробляють нову політику для просування велоруху та будівництва більшої кількості кілометрів велосипедної інфраструктури. Велосипед торкається практично все наше життя. Але нам потрібен чіткий сигнал від ЄС про те, що велосипед займає особливе місце не лише в нашій культурі, але й у нашому повсякденному житті, у наших містах, у нашій економіці. Зробимо 2024 рік роком велосипеда!


Джерело + фото: https://ecf.com/

 
Залишити відгук ↓
 
Відгуків ще не було.